Desať krokov k zvýšeniu osobných vibrácií

Zvýšenie vlastných vibrácií je jediným spôsobom ako žiť taký život, aký chceme. Ak vyžarujete vibrácie nízke, nemôžete v živote dosiahnuť harmóniu a budete žiť s vnútorným pocitom nespokojnosti. Túto nespokojnosť je potrebné najprv prijať a zmieriť sa s tým, že vás udržiavala v nízkych vibráciách. Keď zoberiete odvahu niečo urobiť so spôsobom života, ktorý vám nevyhovuje a vedome sa rozhodnete pre zmenu, ste na najlepšej ceste zvýšiť frekvenciu  ktorú vyžaruje (a ktorú druhí podvedome vnímajú, aj keď nemusia byť nijako zvlášť citliví). Celý proces zvyšovania vibrácií je v podstate o posune vo vnímaní reality, kedy sa presúvajú od strachu k pocitom vďačnosti, od boja (aj za pozitívne hodnoty) k prijatiu nevyhnutného a vyrovnanie sa s tým, od vyčerpávajúceho a kŕčovitého úsilia na povznášajúci ľahkosti bytia. Lebo to, čo ide samo, je požehnané, ak sa nám niečo v živote drhne, nemá cenu mlátiť hlavou do steny a prekonávať sama seba, lebo aj to je boj.
Ak po vás niekto chce, aby ste žili v askéze alebo sa nejako inak trápili či obmedzovali, spýtajte sa sami seba, čo za tým v skutočnosti stojí. Môžete s prekvapením zistiť, že ide o zámerné zníženie vašich vibrácií a vypestovanie závislosti, aby ste boli z nejakého dôvodu pripravení o samostatnosť a status tvorcu svojej vlastnej reality.


Desať krokov k zvýšeniu osobných vibrácií

1. Dávajte si pozor na to, o čom premýšľateSledujte bdelo myšlienky, ktoré sa vám cez deň naháňajú hlavou, a ak vám do nej náhodou vstúpi nejaká negatívna či kritická, nezavaľte sa kvôli tomu výčitkami, ale je namiesto toho podľa svojich možností nahraďte nejakými pozitívnejšími. Niektoré z nich, ktoré vás napĺňajú pocitom šťastia a povznášajú, si môžete vopred pripraviť a spísať na kartičku, ktorú potom budete nosiť vždy pri sebe. V prípade prepadnutia negatívnym zmýšľaním, potom na ňu nahliadnite a nenásilne sa "preprogramujte". Dôležité je, aby ste sa udržiavali v pozitívnom zmýšľaní tak dlho, ako je to možné, a čas strávený negatívnymi myšlienkami skrátili na minimum.

2. Hovorte len o tom, čo chcete, nie o tom, čo nechcete. Na čo sa totiž sústredíte, to posilňujete a s najväčšou pravdepodobnosťou sa tiež v živote stretnete. Zmeňte svoj slovník a používajte pozitívny výrazy. Keď napríklad chcete prestať fajčiť, nehovorte si "nefajčím", lebo to vo vás môže evokovať pocity, že ste o niečo ochudobnení. namiesto toho prehlási: "odkladám fajčenie", alebo "Fajčenie nepatrí do môjho života" - aj keď je v poslednej vete formálne zápor, vyznenie vyhlásenia je pozitívne. Vyskúšajte si, čo na vás platí - každý máme svoje vnútorné nastavenie trochu iné.

3. Naučte sa žehnať.Požehnaní nepatrí len kňazom alebo do kostola, ale vyjadrením vďačnosti sa tiež zvyšujú vaše vibrácie. Sústreďte sa na to málo (alebo nič), čo máte a vyjadrite za to vďačnosť. Týmto požehnaním si tejto veci (príležitosti, vlastnosti) do života pritiahnete viac. A tiež verte, že sa vaše očakávania uskutočnia.

4. Vyhýbajte sa negatívnym alebo pesimistickým ľuďom.
Takíto ľudia vyžarujú veľmi nízke frekvencie, čo vaše vyžarovanie môže znižovať. Možno ste si sami všimli, že po stretnutí s určitými ľuďmi sa cítite ako vyžmýkaný citrón. Je to tým, že si cucli vašej energie a nemusia to byť len energetickí upíry, ktorí niečo také robia vedome s cieľom druhému uškodiť. To vy sami, so svojím postojom, ktorý voči týmto ľuďom zaujímate, môžete okrádať o svoju drahocennú energiu. Ak sa s nimi stýkať musíte (v zamestnaní, rodine), potom im naznačte, ako by ste ich problémy, stres a starosti, ktorými sa vás snaží zahltiť riešili vy. A ak v tom budú pokračovať, nekompromisne rozhovor s nimi ukončite.

5. Moc nepremýšľajte
. Áno, čítate správne, nemyslite toľko! K odreagovaniu od neustálych analýz vám môže pomôcť napríklad prechádzka v parku - ak to do prírody máte moc ďaleko - alebo zatvorenie sa na určitú dobu vo svojej izbe (napríklad s tým, že si musíte odpočinúť, aby vás nerozbolela po práci hlava), a pustite si príjemnú hudbu - nemusí byť nutne relaxačná, a koncentrujte sa na jej zvuk a na svoj pravidelný dych. Neodporúčam vám robiť žiadna náročná dychové cvičenia, len si všímajte toho, ako dýchate. A hlavne nehodnoťte! To by vám nadobudnuté vibrácie zase mohlo znížiť. Môžete sa tiež zamerať na to, že vdychujete pokoj a lásku, a vydychujete napätie a obavy. Na vychádzke či na výlete sa okrem predychávania sústreďte na krásu prírody.

6. Stýkaj sa s ľuďmi rovnakej krvnej skupiny. Nájdite si skupinu ľudí, ktorí sa zaujímajú o rovnaké veci ako vy a súčasne sa od nich učte. Nielenže sa tým pravdepodobne vyhnete energetickým upírom opísaným v bode 4, ale navyše nadviažete aj milé kamarátstva. Ja som napríklad mala hrôzu z masových akcií, ale dnes sa veľmi rada zúčastňujem rôznych spoločných meditácií a podobných akcií. Mám potom zo seba dobrý pocit, že som spoločenská a aktívna.

7. Obetujte každý týždeň niečo, čo vás nezruinuje- čas, peniaze, pomocnú ruku, alebo niečo, čo už nepotrebujete a druhému ešte dobre poslúži. Rozprúdi sa tým energia medzi príjmami a výdavkami: pomôžte a pomoc príde aj vám, darujte a budete obdarovaní. Avšak tento bod si nevysvetľujte tak, že musíte viac dávať ako brať!Hovoríme o rovnováhe, a hlavne zo svojej obete musíte mať dobrý pocit, cítiť, že k niečomu bola. Samoúčelná obeť vám k osvieteniu nielenže nenapomôže, ale mohla by vás od neho aj poriadne zdržať.

8. Uvedomujte si to, čo robíte, a zostaňte naladení pozitívne. Každá vyslaná energia sa nám raz nejako vráti, takže sa snažte byť za všetkých okolností vedomí toho, čo robíte, ako sa k druhým správate a ako v rôznych situáciách konáte. Ako sa k druhým správate, tak sa budú oni správať k vám a tým, že sa budete správať poctivo a spravodlivo, si do života pritiahnete ľudí rovnako zmýšľajúcich i výhodné príležitosti. Na všetko, čo sa vám prihodí, sa snažte pozerať z tej lepšej stránky - z tej, ktorá je pre vás výhodnejšie. Prestaňte sa zaoberať výčitkami typu: "Prečo sa niečo také muselo stať práve mne?", Ale namiesto toho hľadajte odpoveď na otázku: "Aké dvere sa predo mnou týmto zdanlivo nemilosrdným zásahom otvárajú?" Nie je to totiž skutočné, nezabúdajte, že sme duchovné bytosti, ktoré si zvolili určité pozemské prežitky.

9. Zdržte sa sledovanie spravodajstva, ktoré sa sústredí výhradne na tragédie a katastrofy.
Nebojte sa, o nič neprídete, vždy sa nájde nejaký ochotník, ktorý vás o zlu, ktoré sa okolo nás deje, bude informovať. Nepodporujú tým však k ľahostajnosti. Ak môžete zlu nejako zabrániť, rozhodne to urobte. Ak však vaše kompetencie tak ďaleko nesiahajú, nemá zmysel sa v bolesti rýpať. Prevažná väčšina médií vrátane reklám funguje na princípe vyvolávanie strachu, ktorý sa vás môže zmocniť natoľko, že budete ako očarení pozerať na obrazovku a chcieť o katastrofe vedieť čím ďalej tým viac - čím sa dostanete do slučky závislosti.

10. Udržujte kontakt so svojimi pocitmi. To je zo všetkých najdôležitejší faktor, ktorý vám pomôže udržiavať si vyššie vibrácie. Vaše pocity v jemnohmotnom svete pôsobia ako lepidlo alebo magnet. Keď zo seba máte dobrý pocit, začnete si do života priťahovať veci, príležitosti a udalosti, ktoré vibrujú na rovnakej frekvencii. Vaša vibračná úroveň sa odvíja od vašich pocitov, takže sa podľa svojich schopností a možností snažte za každých okolností zostať na jej vrchole, a čo najmenej skĺzavajte do negatívy a pesimizmu. Čím lepší pocit budete zo seba a zo svojho života mať, tým viac sa zvýšia vibrácie vášho osobného vyžarovania.

Stiahnuť v PDF môžete TU

Publikované v časopise Medium 8 / 07
© Ivana Mukovi
Článok je možné ďalej šíriť, ale bez úprav a s uvedením mena autora / prekladateľa a zdroje jitro.bloger.cz   Zdroj: www.zivotni-energie.cz

 

Predobjednávka

Tu môžete zadať údaje, na ktoré vás budeme informovať ako si kalendár objednať. A zároveň sa zaradíte k 200 odmeneným.