Už nejaký ten čas komunikujem s mnohými a hlavne mladými ľuďmi, ktorý by veľmi chceli zmenu vo svojom živote, len nevedia ako na to. Snažím sa im pomôcť ako sa dá, len problém je, že nedokážem v danej chvíli predať potrebné množstvo informácií. Preto som sa rozhodol, že moje poznatky zhrniem v tomto článku a kto sa bude riadiť mojimi radami, prejde istým rýchlokurzom secretu, kde už všetko ostatné bude viac menej nadstavba a prax. :) Možno silné slová, ale v podstate len poskytnem akúsik učebnú osnovu, nie návody :), takže je to myslené týmto smerom.

Takže čo povedať človeku ktorý je v depresii, nevie ako ďalej a nemá vôbec žiadne poznatky a ani vedomosť o tom, že je tvorcom svojho vlastného osudu?

V prvom rade je dôležité si uvedomiť jednu vec a to, že nemáme svoju vlastnú vôľu.

Áno bolo to aj pre mňa nepochopiteľné zistenie, no zakladá sa na vedeckých poznatkoch a ja ako človek skôr racionálne zmýšľajúci na ne dám.

Tento fakt bol skúmaný neurovedcami a neurochirurgami, ktorí na to prišli náhodou a to tak, že na magnetickej rezonancii, to je ten tunel kam dajú človeka a vedia skúmať vnútro jeho tela neinvazívnou metódou, skúmali ľudský mozog a jeho jednotlivé aktívne centrá. Daný test prebiehal tak, že ľuďom dali vykonávať jednoduché úlohy ako pohnutie prstom, výber jedál z menu... no a prišli na to, že centrá napríklad pre pohyb prsta sa zapojili skôr ako centrá pre vedomie, teda skôr ako si to daná osoba vôbec uvedomila. Bolo to približne asi o 500 milisekúnd, pre niekoho málo, no koľko trvá asi stlačenie spúšte na zbrani?

Takže pri tomto poznatku sa mi zrazu otvorili oči, keď teda neriadime sami seba vlastnou vôľou, ale si v podstate iba uvedomujeme rozhodnutia nášho mozgu a si len myslíme že sa riadime vlastnou vôľou kto nás teda riadi?Je to skrátka náš mozog alebo nevedomie, podvedomie... ktoré vychádza z istých vzorcov správania, ktoré sme zdedili, naučili sa, vypestovali si... či už dobré alebo zlé. Je to jedna z tých chvíľ keď ideme preč z izby automaticky zhasneme svetlo a až potom si uvedomíme že sme to spravili, nejako takto to vidím.... :), i keď to je možno niečo iné, ale chcel som dať nejaký príklad...

Takže asi najdôležitejšia vec z celého secretu aj zo všetkého čo s tým súvisí a je to teda aj odpoveď na otázku ako zmeniť zabehnuté vzorce správania je vizualizácia, vizualizácia, vizualizácia!!!

Kto nerobí vizualizáciu povedzme 10-15 min denne, nie je secreťák, ale len akýsi človek čo rád číta knihy na danú tematiku a dávajú mu akúsi nádej či zábavu...

Pretože ak máme nejaký bodrel v hlave a nevieme sa ho zbaviť a to sa ani nedá, jediná možnosť je zasypať ho pozitívnymi vecami, lenže ako to spraviť keď celý náš život je jedna veľká katastrofa? No predsa vizualizáciou, Váš mozog nerozozná či máte skutočne milión eur, alebo si to len predstavujete, pre neho je to jedno a to isté.

Toľko na úvod a teraz nasleduje rýchly zoznam položiek na štúdium :)

Najprv však niekoľko techník, ktoré môžete vykonávať hneď:

• Vizualizácia konečného stavu ktorý chcete zažívať 10 min denne (aspoň)
• Každý deň si napíšte niekam do zošita 3 veci za ktoré ste v ten deň vďačný, môže to byť aj úplná prkotina a ďakovať je vždy za niečo (to je super že dokážete prečítať tento článok, bo veľa ľudí to nevie)
• Každý deň napíšte 3 veci ktoré máte na sebe radi

Avšak celý secret nie je len o vizualizácii ako sa mnoho ľudí domnieva, ale hlavne aj o akcii, to je vykonávanie činnosti a práca na svojích víziách, často nám v tom bráni však strach z neúspechu, na to je TFT metóda, nebudem ju tu bližšie popisovať, len toľko že pomáha a že existuje. :)

Kde teda nájdete všetky potrebné poznatky:

Knihy:

The Secret od Rhonda Byrne- základná kniha o tajomstve, avšak pre mňa bola príliš ezoterická a rozprávková

Sila príťažlivosti od Joe Vitale – pekne doplňuje a vysvetľuje ako používať techniky z knihy secret (túto som kedysi dávno vyhral na tejto stránke :))

Svet bez hraníc od Joe Vitale – nádherná kniha ktorá vás posunie o level vyššie

Psychokybernetika od Maxwell Maltz – konečne niečo z reálneho a racionálneho súdka čo sa mi osobne veľmi páčilo, dávam na ňu veľký dôraz

Trhák aneb 21 kapitol o Vašem mozku od Jiří Vokáč – čerešnička na torte a kniha ktorá pre mňa znamená veľmi veľa, kde objasňuje daný secret vo svetle ktoré som potreboval, písal ju človek racionálne orientovaný a ktorý sa osobne pozná zo všetkými dôležitými secreťákmi

Dané knihy odporúčam čítať v tomto poradí.

Filmy:

The Secret – snáď nepotrebuje komentár

The Opus – voľné pokračovanie secretu, kde hovoria hlavne o tom že treba pohnúť aj ,,riťou´´ 
Audio nahrávka:

Najneobyčejnejší tajemství – asi prvá nahrávka o secrete

Kurz:

Neuroreštart – je to kurz kde sa nie len učíte, ale aj vykonávate aktivitu, to znamená že máte vykonať určité úlohy a stojí za to sa ho zúčastniť.

Tak to je môj stručný návod na to ako získať diplom zo Secretu, avšak je rozdiel poznať cestu a ísť po nej.
Držím Vám všetkým palce a ak bude niečo treba pokojne mi napíšte, nech tvoríme krajší svet kde sa na seba viac usmievame ako mračíme. :)

P.S.: Prídite na stretnutie ,,secreťákov´´ načerpáte tam veľa nových síl a vedomostí :)

Reklama

Príbehy sú neupravené

Vaše príbehy uverejnujeme bez úprav ;)

Predobjednávka

Tu môžete zadať údaje, na ktoré vás budeme informovať ako si kalendár objednať. A zároveň sa zaradíte k 200 odmeneným.